Nasze przebiegi na zawodach na moim kanale na Youtube.

Steel Challenge to powstałe w 1981 roku zawody strzelectwa dynamicznego nadzorowane przez Steel Challenge Shooting Association (SCSA), które składają się z ośmiu standardowych torów z metalowymi celami w trzech rozmiarach; małe okrągłe, duże okrągłe i prostokątne. Zawodnicy są punktowani wyłącznie na podstawie czasu, jaki zajmuje im ukończenie każdego toru, a zwycięzcą meczu jest zawodnik z najniższym łącznym czasem w całym meczu.

Steel Challenge ma wiele podobieństw do IPSC, ale ma format bardziej przyjazny dla telewizji i widzów z powodu prostszych zasad i tych samych torów. Z tego powodu Steel Challenge stało się miejscem ustanawiania i bicia rekordów prędkości strzelania. Zawodnicy mogą także używać pistoletów i karabinków bocznego zapłonu (.22lr), co pozwala na rywalizację także dzieci. Zezwala się także na start osobom na wózkach inwalidzkich.

Zasady są proste: na sygnał timera zawodnik ostrzeliwuje wszystkie pięć celów na torze, zgodnie z opisem toru, w dowolnej kolejności z zastrzeżeniem, że cel znajdujący się na czerwonej tyczce musi zostać trafiony jako ostatni. Zawodnik wykonuje po 5 przebiegów na torze, z czego zlicza się czas 4 najlepszych. Wynikiem zawodnika jest zsumowany czas ze wszystkich torów. Im mniejszy, tym lepiej.

Nie dotyczy to toru Outer Limits, gdzie w opisie toru jest określona kolejność ostrzeliwania celów i zawodnik wykonuje 4 przebiegi, z czego zlicza się czas 3 najlepszych.

ZAPRASZAM DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PRZEPISAMI:

SCHEMATY I OPISY TORÓW: